page loader
Profesyonel SEO Hizmeti | Tanırgan Media

PROFESYONEL
SEO
HİZMETİ

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) da Verdiğimiz Hizmetler

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizini, proje başlamadan önce oluşturarak, proje içerisindeyken yapılacak değişiklikleri azaltıp, sıralamanızdaki düşüşlerin önüne geçmekteyiz.

site trafiği iconu

Trafik Analizi

Web sitenize gelen trafik kaynaklarınızı analiz ederek hedef kitlenizin aramalarına uygun, ürünlerinizi ve web site içeriklerinizi oluştururuz. Ürünlerinizle alakasız olan trafiğin de önüne geçerek kalite puanınızı arttırıyoruz.

rakip analizi iconu

Sektör ve Rakip Analizi

Anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.

Dönüşüm optimizasyon iconu

Dönüşüm Optimizasyonu

Web sitenize kaliteli trafik sağlamaya ek olarak, sitede gerçekleşmesini istediğiniz eylemlerin artmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

hız iconu

Web Site Hız Optimizasyonu

Web site hız optimizasyonu, Google’ın en önem verdiği konudur. Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli iyileştirmeleri ve düzenlemeleri gerçekleştirip tarafınıza sürekli raporlar halinde bildirecektir.

link inşaası iconu

Site içi Link İnşası

Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir. Linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınız, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş oluyoruz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Web siteniz için ziyaretçi kazanmanın en maaliyetsiz ve uygun yolu, iyi yapılmış organik bir arama motoru optimizasyonudur. Doğru yapılmış SEO çalışmaları ile, kullanıcıların onlara sunduğunuz bir ürün veya hizmeti ararken, Google veya Yandex gibi arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında bulunmanızı sağlar.

Pek çok işletme sahibi veya pazarlama yöneticisi, SEO hakkında bilgiye, optimizasyonu yapabilecek bilgiye ve zamana sahip değil.

Digipeak uzman ekibi, işletmeniz için en doğru stratejiyi belirleyip, düzenli bir şekilde yaparak SEO çalışmalarınızı başarıya ulaştırır. Eğer dijital dünyada aktif ve başarılı olmak istiyorsanız mutlaka SEO çalışmalarına önem vermelisiniz.

Site İçi SEO (On Page SEO) Çalışması Nedir?

SEO çalışmaları için gereken en önemli parçalardan biri site içi optimizasyondur. Bu süreçte sitenin içeriğini değerlendiriyoruz ve iyileştirmek için neler yapılabileceğini belirliyoruz. Daha sonrasında ise site için uygun anahtar kelimelerin sağlamasını yapıyoruz.

Başlık etiketleri, meta etiketleri, h1 etiketleri ve alakalı sayfalar için çeşitli diğer özellikleri değerlendiriyoruz ve hedeflediğimiz anahtar kelimeler için optimize olmalarını garanti ediyoruz. Bu noktada uygulama aşaması siteden siteye farklılık gösterebilir. Amacımız müşterilerimizi mümkün olan en iyi siteyi oluşturmalarını sağlamaktır ki, Google ve benzeri arama motorları da arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi şekilde hizmet veren siteleri teşvik ediyor.

Site içi optimizasyon süreci;

 • Sitenin performansını artırmak için yapılması gerekenleri belirlemek.
 • Sayfa adreslerinin(URL) en uygun yapıya getirilmesi için öneriler sunmak.
 • Sitenin arama motorları tarafından kolay bir şekilde gezilmesi ve algılanması için gerekenleri belirleyip sunmak.
 • Sitede kullanılan statik içeriğin uygun şekilde yayınlanmasını sağlamak.
 • Sitede kullanılan resimlerin arama motorlarında görünürlüğünün artırılması için gerekenlerin belirlenmesi ve bunun editör kadro tarafından uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak.
 • Sitenin içeriğini değerlendirmek, geliştirmek ve doğru kelimeleri hedeflediğimizi garantilemek için neler yapmamız gerektiğini belirlemek.
 • Site içerisindeki metinleri(blogdakiler de dahil) düzeltmek, ekleneceklerin gerekli şekilde yayınlanması için ekibi yönlendirmek ve yetkili kişilere bilgi vermek.
 • Long tailden ziyaretçi getirilmesi için gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlamak.
 • Başlık etiketlerini, meta etiketlerini, h1 etiketlerini ve ilgili sitelerdeki diğer birçok içerikle alakalı özelliği değerlendirmek ve hedeflediğimiz kelimelere göre optimize olmalarını sağlamak.


Site Dışı SEO (Off Page SEO) Çalışması Nedir?

Arama algoritmaları ve sıralama faktörleri sürekli değişmekle birlikte, SEO topluluğundaki genel fikir birliği, bir sayfa dışı SEO’nun etkili olduğu, güvenilirliği ve otoritesinin bir web sitesinin sağladığı alaka düzeyi, güvenilirliği ve otoritenin hala bir sayfanın sıralama yeteneğinde önemli bir rol oynadığı yönündedir. İçeriğin değerini belirlemek için Google’ın kullandığı algoritmayı net olarak bilmiyor olsak da, arama motoru sıralama faktörleri çalışmamızdaki veriler, site dışı SEO ile ilgili faktörlerin, sıralama faktörü ağırlığının % 50’sinden fazlasına sahip olduğunu göstermektedir.


Linkler ve sayfa dışı SEO

Backlinks sayfa dışı SEO’nun kalbidir. Arama motorları, geri bağlantıları, içeriğe linklenmiş içeriğin kalitesinin bir göstergesi olarak kullanılır. Bu nedenle, çok sayıda yüksek değerli geri bağlantıya sahip bir site, genellikle daha az geri bağlantı içeren eşit bir siteden daha iyi bir sıralamaya sahip olur.

Nasıl kazanıldıklarına göre tanımlanan üç ana bağlantı türü vardır: doğal bağlantılar, satın alınarak oluşturulmuş bağlantılar veya kendi oluşturduğunuz bağlantılar.

 • Doğal bağlantılar, sayfa sahibi adına herhangi bir işlem yapmadan yazar tarafından verilmiştir. Örneğin, en sevdikleri üretim çiftliklerini işaret eden bir gönderiye bağlantı ekleyen bir yemek blog yazarının atıfı doğal bir bağlantıdır.
 • Satın alınarak oluşturulan bağlantılar, kasıtlı bağlantı kurma etkinlikleriyle elde edilir. Bu, müşterilerin web sitenize gelmesini sağlamak veya diğer sayfa sahiplerinden içeriğinizi paylaşmasını istemek gibi şeyleri içerir.
 • Kendiliğinden oluşturulmuş bağlantılar, online bir dizine backlink ekleme, forum, blog yorumu imzası veya optimize edilmiş bağlantı metni içeren bir basın açıklaması gibi uygulamalar tarafından oluşturulur. Kendi kendine yaratılan bazı bağlantı kurma taktikleri, siyah şapka SEO’suna yönelir (Black Hat SEO) ve arama motorları tarafından pek de kabul görmezler.


Bağlantıların nasıl elde edildiğine bakılmaksızın, SEO çabalarına en büyük katkıyı sağlayanlar, genellikle en fazla özsermayeyi geçenlerdir. Aşağıdaki gibi, atıf yapılan alana olumlu katkıda bulunan birçok etken vardır:

 • Bağlantı sitesinin popülerliği
 • Bağlantılı sitenin konusu ile ne kadar bağlantılı olduğu
 • Bağlantının “tazeliği”
 • Bağlantı sitesinde kullanılan bağlantı metni
 • Bağlantı sitesinin güvenilirliği
 • Bağlantı sayfasındaki diğer bağlantıların sayısı
 • Bağlantı alanı ve sayfanın otoritesi


Bağlantılı olmayan site dışı SEO

Harici web sitelerinden bağlantılar kazanmak en yaygın kullanılan SEO stratejisi olsa da, kendi web sitenizin dışında gerçekleşen ve arama sıralamanızı iyileştirmek için “sayfa dışı SEO” olarak düşünülebilir.”

 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Misafir blogculuğu
 • Bağlantılı ve bağlantısız marka ifadeleri
 • Etkileyici pazarlama

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Yapım Süreci Nasıl İlerler?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uzun uğraş gerektiren bir işlemdir. Aslında bir sıra optimizasyon işlemilerinin bütünüdür. Bu adımda faydalanmanızı sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracak tecrübelerimizi ve çalışma şeklimizi anlatıyoruz.

Günümüzde markalar Google’da ilk sayfada çıkmak için adeta yarış içerisindeler. Sebebi ise, Google’dan gelen ziyaretçi trafiğinin satışa yönelme ihtimalinin daha yüksek olmasıdır. Çünkü tüketiciler ihtiyaç duydukları şeyleri arama motorlarında aratırlar. Bu da onları yüksek oranda potansiyel müşteri yapar. Bu sebeple hem Google reklamları hem de SEO çalışmalarıyla web sitelerine trafik sağlarlar. Etkili SEO çalışması ile yüksek ziyaretçi alarak sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmanız sağlanır.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

site analizi iconu
Site Analizi

Bir SEO süreci başlatmadan önce yapılması gereken ilk kontrol sitenin incelenmesidir. Bu, sitenizin SEO süreçlerinin sonucunu olumsuz etkileyebilecek bir dizi soruna sahip olup olmadığını öğrenmek için gerçekleştirilir.

Araştırma Süreci

Site analizi yapıldıktan sonra firmanızın sektördeki yerini ve sektördeki payını belirlemek için rakip analizi, anahtar kelime seçimleri, hedef kitle belirleme vb. hususlar incelenerek çalışma akışı oluşturulur.

site içi seo iconu
Site İçi SEO (On Page SEO)

Çalışma akışı oluşturulduktan sonra site içi seo 'ya başlanır. Bu aşamada sitenin mobil uyumluluğu, seo dostu url yapısı, hem mobil hem masaüstü cihazlarda hızlı açılmasına ve SSL kullanımına kadar her konu ele alınır ve gereken düzenlemeler yapılır.

site dışı seo iconu
Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Site içi seo tamamlandıktan sonra kaliteli backlink düzenlemeleri, site ana sayfasının coğrafi dizinlere kaydedilmesi, içeriğin sosyal medya çalışmaları, forum sitelerinde özgün makale ve backlink paylaşımı gibi eylemler yapılır.

yol haritası iconu teslim iconu
Yol Haritası ve Teslim

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) tamamlandıktan sonra doğru hedef kitlelere ulaşmanızı sağlayacak yol haritası hazırlayıp gerekli tüm bilgiyi size aktarıyoruz. Artık sizler de sürece hakim olduğunuz için hazırladığımız yol haritasına uyarak ilerliyorsunuz. Tabiki dilediğiniz zaman bizden destek taleb edebilirsiniz.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

8 + 6 kaçtır ?
veya

Profesyonel Bir SEO, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ve yazılım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hizmeti sunuyoruz.

SEO çalışmaları web sitenize organik ziyaretçi trafiği sağlar.

Diğer reklam çalışmalarına oranla daha düşük maliyetlidir.

Bilinirliğiniz Artar.

Nokta Atışı Hedefe Ulaşırsınız.

Rekabette avantaj sağlar.

Rakiplerinizden Ayrılırsınız.

Hatırlanmanız Kolaylaşır.

Hedef Kitleniz İle İletişim Kurarsınız.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) da Sık Sorulan Sorular

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani belirli çalışmalar yaparak web site kalitesini artırıp arama sonuçlarında web sitesinin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.
Belirli çalışmalar yaparak arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesi daha fazla görünürlük elde eder. Bu durum web sitesinin ziyaretçi sayısında bir artış sağlar.
Backlink web sitesinin ve içeriklerinin başka web sitelerinden almış olduğu geri bağlantılardır. Web sitesinin arama motorları tarafından değerli görülmesi için başka kaliteli web siteleri tarafından verilen tavsiye bağlantılarına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve doğru bir şekilde alınan geri bağlantıların web sitesine katkıları oldukça önemlidir.
Google algoritmaları sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir. Bu durum web sitemizin de SEO’ya uygunluk durumunun sürekli değişeceği anlamına gelmektedir. Yani bir web sitesi bir önceki algoritma güncellemesinde kriterlere uygunken bir sonrakinde bu durum değişebilir. Buna bağlı olarak SEO hizmeti sürekli ve düzenli bir şekilde alınması gereken bir hizmettir.
Seo danışmanı sitedeki eksikleri belirterek yazılım ekibiyle koordineli şekilde çalışır ve bu eksiklerin giderilmesi için hızlı bir şekilde aksiyon alırsa 12 aylık SEO çalışması kapsamında ilk 6 ayda düzenli olarak yapılan optimize sonuçları etkisini göstermektedir.