page loader
Etkileyici Sosyal Medya Tasarımları | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ
SOSYAL MEDYA
TASARIMLARI

sosyal medya tasarımları

Sosyal Medya Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

feed iconu

Akış Uyumlu Tasarım

Gönderinizi akış (feed) ölçülerine ve istediğiniz platforma uyumlu şekilde ölçeklendirip tasarlıyoruz. Unutmayın her platformun kitlesi farklıdır.

story iconu

Hikaye Uyumlu Tasarım

Gönderinizi hikaye (story) ölçülerine ve istediğiniz platforma uyumlu şekilde ölçeklendirip tasarlıyoruz. Unutmayın her platformun kitlesi farklıdır.

şablon iconu

Paylaşım Şablonu

Gönderilerinizi ilerleyen süreçte daha profesyonel ve kurumsal görünmesi için paylaşım şablonu hazırlayıp tasarımlarınızı bir bütün haline getiriyoruz.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz sosyal medya tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

Hızlı Teslim

Süreç ortalama olarak 1-2 iş günü sürmektedir. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

10 Adet Revize

Yaptığımız sosyal medya tasarımında toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Sosyal Medya Tasarımları

Günümüzde teknolojinin ve internet kullanımının her geçen gün, geçtiğimiz yıllara nazaran artması ve ilerlemesi, dijital pazarlama alanında insanoğlunun daha da fazla sosyal medyada vakit geçirmesine ve neredeyse hayatının yarısını sanal ortamda tüketmesine sebep olmaktadır. Hâl böyleyken satış ve pazarlama alanında en çok tercih edilen mecra, kuşkusuz sosyal medya olarak kesin bir ifadeyle gösterilebilir.

Sosyal medya ortamında her alandan postlar, videolar, hikayeler, makaleler, reklamlar ve daha birçok ilgi çekici içerikler ile karşılaşmak mümkün. Ancak bu kadar içeriğe rağmen her kullanıcı veya şirket istedikleri etkileşime ulaşamamaktadır.

Sosyal platformları kullanan kurumsal firmalardan biriyseniz, sizler için profilinizde paylaştıklarınız, güncellemeleriniz ne kadar önemli ise, görsel profilinize, tasarımlarınıza da bir o kadar önem vermeniz gerekmektedir.

Sosyal medya içerikleri, metin ve görsel olarak bir bütünlük sunmaktadır. İyi yazılmış bir metin ile iyi tasarlanmış bir görseli bir araya getirdiğinizde vermek istediğiniz mesajı en sağlıklı şekilde hedef kitlenizle buluşturabilirsiniz.

Sosyal medya mecralarında yayın yapan markaların hedef kitleleriyle buluşurken, dikkat etmeleri gereken en önemli unsurlardan biri de içeriklerinin görsel tasarımları olmalıdır. Ülkemizde internet kullanan 46,3 milyon kişiden 42 milyonu aktif bir şekilde sosyal medya kullanıyorken; işletmenizi, rakiplerinizden farklılaşarak mesajınızı, ürününüzü veya hizmetinizi hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir görsel tasarım ile sunuyoruz.

Öncelikle markanızın sosyal medya iletişim stratejisi doğrultusunda hangi sosyal medya mecralarını kullanması gerektiğini belirliyoruz. Çünkü her bir sosyal medya mecrasının görsel tasarım boyutları ve kitlesi birbirinden farklıdır.

Her Sosyal Medya Platformuna Uygun Post Tasarımı Yapılmalıdır

Çok sayıda kullanıcının yer aldığı Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin ve Pinterest gibi sosyal medya platformları birbirinden farklıdır ve içerikleri bu farklılığa uygun olarak üretilmelidir. Hangi sosyal medya mecrasında paylaşım yapılacaksa o platformun ölçülerine ve konseptine uygun post tasarımı yapılmalıdır.

Örnekle açıklamak gerekirse; Facebook gönderileri kare boyuttayken Instagram stories dikey boyutta çalışılmalıdır. Ölçünün yanı sıra tasarımı belirleyen kriterlerden biri de sosyal medya platformunun kullanım amacı ve konseptidir. Örneğin; Linkedin kurumsal ve iş odaklı içerik akışının olduğu bir sosyal medya mecrası olduğu için kurumsal bir tasarım dili kullanılabilir. Unutmayın; her sosyal medya mecrasının yansıttığı ruh farklıdı

Sosyal Medya Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir sosyal medya tasarımı yapımında firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz sosyal medya tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında referans kaynaklar, sektördeki öncü firmalar, dünya çapında o sektörle ilgili yapılan diğer işler araştırılır. Tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Ortaya konulan fikirler doğrultusunda sosyal medya tasarımınıza eklenecek ürünlerin photoshop düzenlemeleri, tasarımın yazı mizanpajları ve renklendirilmesi gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan sosyal medya tasarımı sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan sosyal medya tasarımı firma yetkililerine arz edilir.

Tasarımın Ölçeklendirilmesi

Sunumu yapılan ve ön onayı alınan tasarımların hikaye (story) ve akış (feed) ölçülerine uygun şekilde ölçeklendirilmesi ve düzenlenmesi bu aşamada tamamlanır.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

4 + 3 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Sosyal Medya Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Web Sayfanızın ve Sosyal Medya Sayfanızın Trafiğini Arttırır.

Dijital Ortamda Bilinirliliğiniz Artar.

Dijital Pazarda Yerinizi Alırsınız.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin de Dikkatini Çekersiniz.

Sosyal Medya Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Markanın sunduğu ürün ve hizmetlerin sosyal medya mecralarında yüksek etkileşim yaratıcı nitelikte olabilmesi için güncel ve etkileyici tasarımlar yapılması gerekmektedir.
Sosyal medya gönderinizi hem hikaye hem de akış ölçülerine uyacak şekilde ayrı ayrı düzenliyoruz. Yani size 2 adet görsel teslim ediyoruz.
Tabii ki ancak etkili sosyal medya dönüşüm oranı yakalamak daha önemlidir. Örnekli açıklamak gerekirse; bir çuval incirden sadece 20 tane sağlam meyveye sahip olmak yerine bir poşet incirden 40 tane sağlam meyveye sahip olmak bizim için daha önemlidir.
Tabiki eğer ürünlerinizi kargo ile gönderimini yaparsanız tasarıma uyacak şekilde fotoğraflarını çekiyoruz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.