page loader
Etkileyici Sosyal Medya Reklam Videoları | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ
SOSYAL MEDYA
REKLAM VİDEOLARI

Sosyal medya reklam videoları

Sosyal Medya Reklam Videolarında Verdiğimiz Hizmetler

uyum iconu

Hikaye ve Akış Uyumlu

Sosyal Medya Reklam Videonuzu hem hikaye hem de akış ölçülerine uygun halde yapıyoruz. Böylece tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşımını sağlayabiliyorsunuz.

full hd iconu

Full HD Video

Sosyal Medya Reklam Videonuzu Full HD kalitede render alıp ürün veya hizmetinizi kaliteli bi görünüş ile sergilemenizi sağlıyoruz.

seslendirme iconu

Seslendirme

Dilerseniz reklam videonuzun seslendirme işlemlerini yürütüp üstünüzdeki yükü hafifletebiliriz.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz reklam videonuzun kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

Hızlı Teslim

Süreç video içeriğinin yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Ortalama olarak 5 dakikalık video için 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

10 Adet Revize

Yaptığımız sosyal medya reklam videosunda toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Sosyal Medya Video Reklamları Nedir?

Sosyal medya video reklamları YouTube, Instagram ve Facebook başta olmak üzere sosyal medya reklam kanallarında yapılan, video formatında reklamlardır. Sosyal medya reklam videolarını, geleneksel reklamlardan ayıran en büyük temel fark, genelde bir reklamveren olarak reklamlarınız potansiyel müşterileriniz tarafından izlenirse para ödersiniz. Çünkü reklam videonuzu yayınlamak ücretsizdir.

Yüksek etki getiren sosyal medya reklam videoları için ilk 5 saniyede mutlaka markanızın görünmesi, sonraki bölümlerde sattığınız ürün ve hizmet ile ilgili detaylı bilgi ve rekabet avantajı sağlayan özelliklerinizin anlatılması, son 5 saniyede ise izleyeni harekete geçiren “şimdi satın al, şimdi ziyaret et” gibi mesajların verilmesi bu yüzden çok önemlidir.

Sosyal Medya Videoları

Sosyal medya, geçtiğimiz on yılda inanılmaz bir yükseliş yakalamış ve insanların yaşam tarzları, düşünce biçimleri, davranış ve tutumlarını şekillendiren bir güce ulaşmıştır. Durum böyle olunca sosyal medya, geleneksel kitle iletişim araçlarına kıyasla kitleler üzerinde büyük bir etkiye sahip olmuştur. Ticari olarak da kullanılmaya başlanması işletmelere kapsamlı iletişim olanakları sağlamış dolayısıyla sosyal medya, şirketlerin pazarlama süreçleri için en önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Sosyal medya videoları aynı zaman da birer tanıtım filmi olarak da dijital ortamda büyük önem de taşımaktadır.

Sosyal medya videoları; dönüşümün çok ciddi seviyelerde olduğu sosyal mecralarda en önemli etkileşim araçlarından biri haline gelmiştir. Siz de ister pazarlama ister PR çalışmalarınız için bu aracı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu bağlamda sosyal medya videoları gibi iletişim formatları; şirketlere Instagram, Youtube ya da Facebook gibi kanallar üzerinden tüketicileri ile diyalog kurma olanağı vermektedir. Sosyal medya video formatları; profesyonel olarak hazırlandığından işletmelerin dijital stratejileri için en önemli görsel materyaller olarak değerlendirilebilir.

Görsel etkileşimin etkisinin daha büyük olduğu inancını taşıyan işletmeler bu videolara her geçen gün daha büyük yatırım yapmaya başlamıştır.

Sosyal Medya Video Reklamı Yapım Süreci Nasıl İlerler?

Bir reklam videosu montajlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp video montajı üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden istediğiniz reklam videosu hakkında briefler alınır. Daha sonrasında tasarıma eklenmesini istediğiniz görsel, icon, logo, metin, ses dosyası vb. kaynak dosyaları alınır.

Montaj Süreci

Sosyal medya reklam videonuzunun kaynak dosyaları birleştirilir ve tecrübeli ekibimizce oluşturulan kurgu fikirlerince reklam videonuz oluşturulur. Ürünlerin photoshop düzenlemeleri, video süresi, renklendirme, yazı / metin mizanpajları ve ses düzenlemeleri bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Montajı yapılan sosyal medya reklam videonuz sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan reklam videosu firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan sosyal medya reklam videolarının varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

render iconu
Render

Sosyal medya reklam videonuz instagram, facebook ve youtube reklam ölçülerine uyumlu olacak şekilde ve Full HD kalitede render alınır. Dilediğiniz platformda sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

3 + 10 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Sosyal Medya Reklam Videosu, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel video kurgu / montaj ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli video montaj hizmeti sunuyoruz.

Web Sayfanızın ve Sosyal Medya Sayfanızın Trafiğini Arttırır.

Dijital Ortamda Bilinirliliğiniz Artar.

Dijital Pazarda Yerinizi Alırsınız.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin de Dikkatini Çekersiniz.

Sosyal Medya Reklam Videosunda Sık Sorulan Sorular

Sosyal medya video reklamları YouTube, Instagram ve Facebook başta olmak üzere sosyal medya reklam kanallarında yapılan, video formatında reklamlardır.
Reklam videonuzu hem hikaye hem de akış ölçülerine uyacak şekilde ayrı ayrı düzenliyoruz. Yani size 2 adet video teslim ediyoruz.
Tabii ki ancak etkili sosyal medya dönüşüm oranı yakalamak daha önemlidir. Örnekli açıklamak gerekirse; bir çuval incirden sadece 20 tane sağlam meyveye sahip olmak yerine bir poşet incirden 40 tane sağlam meyveye sahip olmak bizim için daha önemlidir.
Şu an için böyle bir hizmetimiz yok ancak ürünlerinizi kargo ile gönderimi yaptığınızda videoya uyacak şekilde fotoğraflarını veya videolarını çekiyoruz. Bu durumların haricinde klip çekim hizmetimiz henüz mevcut değildir.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.