page loader
İptal ve İade Koşulları | Tanırgan Media

Sipariş İptali ve İade

Sipariş İptali

Alıcı, tasarımı yapılmayan siparişten tamamen vazgeçme hakkına sahiptir. Alıcı, bu vazgeçme talebini e-posta marifeti ile veya İnternet Sitesi’nde belirtilen iletişim platformları vasıtası ile Satıcı’ya bildirmesi ve tasarımı yapılmadığı takdirde, ürün bedeli kendisine 10 (on) iş günü içinde iade edilir. Tasarımı yapılmış olan siparişlerin iptali neticesinde ürün veya hizmet bedelinin %40’ı kesilerek kendisine 10 (on) iş günü içinde iade edilir, ya da Alıcı’nın talebi veya onayı üzerine bu tutar daha sonraki siparişlerinde kullanabilmesi için, hesap bakiyesi oluşturulur ve tutar oraya kaydedilir.

İade Koşulları

Baskılı Ürünler haricindeki siparişlerinizi, siparişinizin tarafınıza tesliminden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Tarafınızca onaylanmış tasarıma uygun olarak basılmış Baskılı Ürünler’de ise iade imkanı bulunmamaktadır. Bununla birlikte, bu ürünlerde yalnızca tarafımızdan kaynaklanan bir sorunun doğması halinde, ilgili ürün talebiniz ve değerlendirmemiz üzerine tekrar baskıya alınacak ve değişiklik talebinin kabulünde belirtilen sürede teslim edilecektir.

Ürünlerin bizden kaynaklanan bir sebeple tekrar baskıya alınması halinde, ürünün tarafınızca onay verildiği şekilde tekraren baskıya alınacağını ve bu kapsamda onayladığınız tasarımda düzeltme yapılmayacağını da ayrıca belirtmek isteriz. Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

Tasarımı yapılmış ve onaylanmış siparişlerinizdeki alıcı kaynaklı sorunlardan tarafımız sorumlu değildir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için sipariş vermeden önce tasarımlarınızı kontrol ediniz. Bu sebeple iade edilmek istenen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade İşlemleri

İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz yeterlidir.

Ürünün yukarıda belirtilen İade Koşulları’na uygunluğu Kalite Yönetim Personelimiz tarafından kontrol edilip iadeye uygun bulunması ve iade onayı verilmesini takiben ortalama 10 (on) iş günü içinde, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, belirttiğiniz banka hesabınıza aktarılacaktır. Bankanıza bağlı olarak, banka hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Belirtilen iade süreci sadece hesabınızın bulunduğu bankaya bağlıdır ve bu kapsamda tarafımızın süreçle ilgili herhangi bir hak veya yetkisi bulunmamaktadır.

Kalite Yönetim Departmanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı belirlenip bu sebeple iade onayı verilmezse iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak kayıtlı olan veya belirtmiş olduğunuz adresinize yeniden gönderilecektir.