page loader
Etkileyici Web Slider Tasarımı | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ WEB SLIDER
TASARIMI

web slider tasarımı

Web Slider Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz web slider tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

javascript iconu

JavaScript Uyumlu Render

Web slider tasarımı bittikten sonra görsel katman katman render alınır. Bu katmanlarla beraber tek görsel size teslim edilir.

İstenilen Ölçü

Slider tasarımının en önemli noktalarından biri de ölçüsüdür. Sizlere İstediğiniz ölçüde slider tasarımı yapmaktayız.

hız iconu

Hızı Etkilemez

Web slider tasarımı uygun çözünürlükte yapılır. Site hızınızı etkilemez ve JS uygulamaları rahatlıkla yapılabilir.

Hızlı Teslim

Süreç olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

10 Adet Revize

Yaptığımız web slider tasarımında toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Slider Nedir?

Slider özelliği, bilgisayarınızdan web sitenizin sistemine eklediğiniz resimlerin çeşitli efektlerle geçiş yapmasını sağlayan görsel bir uygulamadır. Slider aynı zamanda kullanıcının geçiş yapan resimlerden herhangi bir resme tıkladığı zaman o resme ait sayfaya kolaylıkla geçiş yapmasını da sağlar.

Özellikle resim için kısıtlı yeri olan websitelerinde kullanılabilecek pratik bir uygulamadır. Ana sayfada yer alan bir slider için öne çıkarmak istediğiniz ürün görsellerini belirlemelisiniz. Böylelikle müşterileriniz ana sayfadan hızlı bir şekilde beğendikleri ürünün sayfasına ulaşabilirler.

Web Slider Tasarımı Neden ve Nasıl Yapılmalıdır?

Sliderlar daha çok ana sayfalarda kullanılmaktadır. Sliderler, müşterilerine görsellerini tek karede, efektli ve yazı içerikli, aynı zamanda çoklu gösterim yapmak isteyen kullanıcılar için çok kullanışlı bir seçimdir. Fakat doğru yapılandırıldığında web sitenizi ziyaret edecek kişilerin, web sitenize hangi cihazlar üzerinden bağlandığını bilmeniz imkansız. Bu sebepten, en kötü ihtimali düşünmek zorundasınız. Yani müşteriniz, eski, işlemcisi düşük, ram bakımından zayıf bir mobil telefon ya da bilgisayar ile web sitenize girmek isteyebilir. Ana sayfa header kısmında ağır görseller içeren ve zaten yazılımsal olarak ağır bir eklenti olan sliderlı web sitesinin bu tip cihazlarda açılma hızı oldukça düşüktür. Hatta müşterinizi kaçırabilirsiniz.

Bir slider kullanmak zorundaysanız, onu çok iyi yapılandırmanız gerekiyor.

  • Görsel boyutlarını en düşük şekilde kullanmaya çalışın.
  • Görsellerin dosya boyutunu en aza indirerek, kalitesini bozmadan görselleri düzenleyin.
  • Fazla efekt kullanmamaya çalışın.
  • Slider bölümünde 5-6 adet sliderdan fazla slide eklemeyin.
  • Slider düzenlendikten sonra sitenizin hızını ölçün.


Web Sitenizin Slider İçeriğinizi Devamlı Güncel Tutun!

Yukarıda slide sayısını 5-6 kadar yapmanızı önerdik. Bu hem web sitenizin açılma hızını biraz daha artıracak hem de müşterilerinizin sadece slider da takılı kalmamasını sağlayacak.

Web sitenizin hızının düşmesini göze alarak bir slider eklentisi kullanacaksanız, bu alanı iyi değerlendirmelisiniz. Burada kullanacağınız görsellerin direkt olarak size kazanç getirmesine odaklanmalısınız. Az sayıda slide ekleyeceğinizden, bu alanı devamlı güncel tutun. Bu sayede, müşterilerinizi hem yeni ürün ve hizmetlerinizden, hem de kampanyalarınızdan daha erken bir şekilde bilgilendirmiş olacaksınız.

Web Slider Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir slider tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle 3 aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz slider tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında referans kaynaklar, sektördeki öncü firmalar, dünya çapında o sektörle ilgili yapılan diğer işler araştırılır. Tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Ortaya konulan fikirler doğrultusunda sliderınıza eklenecek ürünlerin photoshop düzenlemeleri, tasarımın yazı mizanpajları ve renklendirilmesi gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan slider sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan slider firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

render iconu
Render

Slider tasarımınız yazılımcınızın istekleri doğrultusunda ürün görseli, ürün başlığı, ürünün açıklama metni, background (arkaplan) ve varsa diğer bölümler ayrı ayrı render alındır böylece JS uygulamaları rahatlıkla uygulanabilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

6 + 1 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Slider Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Site Trafiğinizi Arttırır.

Hizmetlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin de Dikkatini Çekersiniz.

Slider Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Sliderlar daha çok ana sayfalarda kullanılmaktadır. Sliderler, müşterilerine görsellerini tek karede, efektli ve yazı içerikli, aynı zamanda çoklu gösterim yapmak isteyen kullanıcılar için çok kullanışlı bir seçimdir.
Sitenizin slider ölçüleri sizlerden talep edilir ve yaptığımız sliderlar o ölçülere göre tasarlanır. Sitenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Süreç olası ürün çekimleri ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Kimi zaman ödemenin aynı günü sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.