page loader
Etkileyici Web Banner Tasarımı | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ WEB BANNER
TASARIMI

web banner tasarımı

Web Banner Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz web banner tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

javascript iconu

JavaScript Uyumlu Render

Web banner tasarımı bittikten sonra görsel katman katman render alınır. Bu katmanlarla beraber tek görsel size teslim edilir.

İstenilen Ölçü

Banner tasarımının en önemli noktalarından biri de ölçüsüdür. Sizlere İstediğiniz ölçüde banner tasarımı yapmaktayız.

hız iconu

Hızı Etkilemez

Web banner tasarımı uygun çözünürlükte yapılır. Site hızınızı etkilemez ve JS uygulamaları rahatlıkla yapılabilir.

Hızlı Teslim

Süreç olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

10 Adet Revize

Yaptığımız web banner tasarımında toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Banner Nedir?

Banner, reklam veya tanıtım amacıyla hazırlanarak web sitelerinin içine yerleştirilen görsellerdir.

Hedef müşteri kitlenizi barındırdığını düşündüğünüz bir web siteye ücret karşılığında sizin için tasarlanmış reklam görselinizin yerleştirilmesi de banner aracılığıyla yapılan reklam modelidir. Bu sayede o siteye giren kullanıcılar sizin reklamınızı görmüş olur. Ziyaretçiler, reklam görselinize tıkladığında ekranda sizin web siteniz açılır. Ödenecek ücret tutarı ise anlaşılmış sabit bir tıklama ücreti ya da anlık değişen bir açık artırma teklifine göre belirlenir.

Bannerlar genelde logo ile birlikte tasarlanır ve web siteyi görsel açıdan zenginleştirip ziyaretçilerin dikkatini ve ilgisini çekerek hedef siteye yönlendirir.

Banner metin tabanlı değil resim tabanlı olup web sitesi reklamcılığının popüler bir biçimidir. Banner reklamın amacı, bir markayı tanıtmak veya ziyaretçilerin reklam verenin web sitesine gitmesini sağlamaktır. Özetlemek gerekirse, tüm banner reklamlar aynı temel işlevi sağlar; bir web sayfasında gördüğünüz görsele tıklarsınız ve tarayıcınız sizi reklamverenin web sitesine götürür. Banner, web tabanlı şirketlerin dijital platformlardaki varlığı bakımından oldukça önemlidir ve çok büyük bir fark yaratır.

Web Banner Tasarımı Neden ve Nasıl Yapılmalıdır?

Banner tasarımı müşterilerinize ulaşmanız için en hızlı ve kolay yollardan biridir. Firmayı ve ürünü tanıtacak bannerların tasarım yönünden de ilgi çekici ve güçlü olmaları gerekir. Tıklanma şansı tasarımın ilgi çekiciliği ile doğru orantılıdır.

İnternet kullanıcıları pratiktik ve mesajı çabuk görmek ister. Animasyonlar nedeniyle ağır yüklenen bir banner müşterinizi kaybetmenize neden olabilir. Müşterilerinizi kaybetmemek için bannerınızı iyi oluşturmalısınız.

Web Banner Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir banner tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz banner tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında referans kaynaklar, sektördeki öncü firmalar, dünya çapında o sektörle ilgili yapılan diğer işler araştırılır. Tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Ortaya konulan fikirler doğrultusunda bannerınıza eklenecek ürünlerin photoshop düzenlemeleri, tasarımın yazı mizanpajları ve renklendirilmesi gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan banner sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan banner firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

render iconu
Render

Banner tasarımınız yazılımcınızın istekleri doğrultusunda ürün görseli, ürün başlığı, ürünün açıklama metni, background (arkaplan) ve varsa diğer bölümler ayrı ayrı render alındır böylece JS uygulamaları rahatlıkla uygulanabilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

4 + 3 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Banner Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Site Trafiğinizi Arttırır.

Dijital Ortamda Bilinirliliğiniz Artar.

Dijital Pazarda Yerinizi Alırsınız.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin de Dikkatini Çekersiniz.

Banner Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Banner tasarımı müşterilerinize ulaşmanız için en hızlı ve kolay yol. Firmayı ve ürünü tanıtacak bannerların tasarım yönünden de ilgi çekici ve güçlü olmaları gerekir. Tıklanma şansı tasarımın ilgi çekiciliği ile doğru orantılıdır.
Tasarımlarımız Google ADS reklamlarına uygundur. Bannerınızı tüm Google ADS reklam ölçülerine entegre bir şekilde tasarlayıp size teslim ediyoruz.
Sitenizin banner ölçüleri sizlerden talep edilir ve yaptığımız bannerlar o ölçülere göre tasarlanır. Sitenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Süreç olası ürün çekimleri ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Kimi zaman ödemenin aynı günü sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.