page loader
Etkileyici Menü Tasarımı | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ MENÜ
TASARIMI

etkileyici menü tasarımı

Menü Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

kapak tasarımı iconu

Kaliteli Basım ve Materyal

Ürün ve hizmetin kalitesini gösteren bir materyal de menüdür. Menünüzün kalitesi tasarımı, baskı kalitesi ve baskı materyalidir.

QR Menü Tasarımı

Ürünleriniz sosyal medyanızda, işletmenizde ve diğer baskılı reklam ürünlerinizde kullanabilmeniz için qr üzerinden mobil uyumlu web sayfası oluşturulmaktadır.

e-katalog iconu

E-Menü

Tasarımınız gerek web sitenize eklemek gerekse de mail, whatsap vb. platformlardan paylaşmak için e-menü haline getirilir. Daha sonra linki ve embed kodu ile sizinle paylaşılır.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz menü tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

Hızlı Teslim

Süreç menünün içeriği, görsel-metin oranı ve olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 20 sayfa için 2-5 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

10 Adet Revize

Yaptığımız menü tasarımında toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Menü Tasarımı

Yiyecek & içecek sektöründe hizmet veren Restaurant, Cafe-Pub, Otel, Pastane gibi firmalar için profesyonel menü tasarımı ve baskı hizmetlerini Tanırgan Media ayrıcalığı ile kaliteli bir şekilde vermekteyiz.

Kurumunuzu yansıtacak tasarım öğeleri kullanarak hazırlanan menülerinizde, müşterileriniz aradığını rahatlıkla bulacak ve tercihlerini yapmakta sıkıntı çekmeyeceklerdir bunun için gereken çalışma taslağını yapacağız.

Menü her restoranın sahip olması gereken ve imaj açısından oldukça önem arz eden bir üründür. Restoranların müşterilerine sunabileceği yemeklerin, içeceklerin ve fiyatlarının listelendiği baskı ürünüdür. Müşteriler bir restoran ve kafe gibi bir yeme-içme mekanına geldiklerinde ilk olarak menüyü görmeyi beklerler ve müşterilere sunulan bu menü, müşterinin memnuniyetinde neredeyse yemekler ve içecekler kadar önemlidir. Bu nedenle de restoran ve kafe türü işletmeler hem menü tasarımına hem de menü baskı kalitesine önem verirler.

Menü Tasarımı Neden ve Nasıl Yapılmalıdır?

Münüler, bir restoran veya diğer yiyecek/içecek sektöründeki firmaların ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmasının en etkili yolu olduğu için menü tasarımı da restoranların pazarlama faaliyetlerinde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Firmanızı yansıtan ve ürün portfoyünüzü etkili biçimde sunan menüler ürün seçimi kolaylaştırır.

Menü tasarımları, tamamen işletmenizi yansıtmalı ve sunduğunuz yiyeceklerin görselleri yüksek çözünürlü olmalıdır. Net görseller ve Logonuz ile özenle hazırlanmış menüler ile müşterilerinizin sayısını giderek artırabilirsiniz. Piyasada baskı ve tasarım hizmetlerini sunan bir firma olarak, menü tasarımı hizmetimiz de siz değerli müşterilerimizin istediği detayları göz önünde bulundurmakta ve o şekilde hazırlamaktayız. Baskı kalitesiyle birleşince de sizlere en ideal kaliteli bir menü tasarımı örneği ortaya çıkacaktır. Artık müşterileriniz ne istediğine daha iyi bir şekilde karar verecek ve menüden daha rahat seçimleri gerçekleştirecek.

Menü Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir menü tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar için basım ve dağıtım süreci başlar.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz menü tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında metin dosyaları, ürün listesi, ürün kategorileri ve ürün görselleri gibi kaynak dosyaları alınır.

Tasarım Süreci

Briefleri ve kaynak dosyaları tamamlanan menülerin tasarım süreci başlar. Ürün sayfaları, kategori sayfaları, kapak tasarımı, ürünlerin photoshop düzenlemeleri, yazı mizanpajları gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan menü sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan menü firma yetkililerine arz edilir. Buna ek olarak qr menü tasarımıda sunuma eklenir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir. Qr menünüz hosting sunucumuza eklenerek size iletilmektedir.

Basım

Tasarımı onaylanan menü tasarımınız eğer talep var ise ücrete ek olarak baskı hizmeti de vermekteyiz.

Menü Çeşitleri

Klasik Çerçeveli Menü

Klasik Çerçeveli Menü

Vidalı Menü

Vidalı Menü

Vidalı Üst Plato Menü

Vidalı Üst Plato Menü

Klasik Alt Plato Menü

Klasik Alt Plato Menü

İçten Vidalı Menü

İçten Vidalı Menü

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

1 + 6 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Menü Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Ürün ve Hizmetinizin Hızlı Taranmasına Yardımcı Olur.

QR Menünüzü Dilediğiniz Yerde Yayınlayabilirsiniz.

Web Sitenizde E-menünüzü Yayınlayabilirsiniz.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

QR Menünüz de Ürün Fiyatlarını Düzenleyebilir ve Ekleme Çıkarma Yapabilirsiniz.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin de Dikkatini Çekersiniz.

Menü Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Restoran menü tasarımı, yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren Cafe-Pub, Restaurant, Pastane ve otel gibi firmaların ürünlerini tanıtmak için ihtiyaç duydukları bir hizmettir. Menünüz, işletmenizin yüzü ve sessiz satış temsilcisidir. İnandırıcı, anlamlı, basit ve net bir menü harika bir pazarlama aracıdır. Müşteri memnuniyetini kazanmanın ve daha fazla gelir elde etmenin en iyi yoludur.
Sizin için ideal olan menü, markanızın ihtiyaçlarını karşılayacak olan menüdür. Hedefinize ulaşabilmeniz için öncelikle menü tasarım stratejiniz belirlenir. Projenizi en doğru şekilde anlatmak için kullanılması gereken bütün görseller ve metinler, sayfa sayısında etkili olur.
Dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
QR Menü mobil arayüze sahip ürünleriniz hakkında detaylı bilgi ve resimlerini gösteren bir web sayfasıdır. Bu sayfalar anlaşılabilir dilde ve tasarımda olmasının yanı sıra sizlerden gelen istekler üzerine ekstra fonksiyonlar eklenebilmektedir (Kullanıcı paneli düzenlemesi, ürün ekleme, ürün çıkarma ve fiyat değişikliği vb.). QR Menü çok yönlü kullanımı ile sizi rakiplerinizden ayırır ve çok daha fazla insana hitap ederek potansiyel müşteri popülasyonunuzu ve müşteri portfoyünüzü artıracaktır.
Tasrımınız 20 sayfa için ortalama 2-5 iş günü içinde onayınıza sunulmaktadır. Bu durum pek ala iş yoğunluğumuza ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Belirttiğimiz zaman aralığı örnektir ve zaman dilimi max. değerindedir. Kimi zaman ödemenin 3 gün sonrası sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.