page loader
Profesyonel Logo Tasarımı | Tanırgan Media

PROFESYONEL
LOGO
TASARIMI

profesyonel logo tasarımı

Logo Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Alternatif Logo Tasarımı

Logonuzun çizim aşamasında tasarımcılarımızın yeteneği ile sizin briefleriniz buluşturulur ve birden fazla tasarım ortaya çıkar.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz logo tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

15 Adet Revize

Briefleriniz doğrultusunda çizilen logolarda toplam 15 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Mockup Sunumu

Tasarımını yaptığımız logolar, sizin kullanım amacınıza veya sektörünüze yönelik mockup tasarımları ile beraber sunulur.

Video Sunumu

Son olarak beğendiğiniz logoya, kullanım amacınıza ve sektörünüze uygun logo sunum videosu (intro) oluşturulur.

Logo Tescil Garantisi

Yaptığımız logolar sadece size özgü dokunuşlara sahiptir. Firmamızca size yapmış olduğumuz logonun tescil garantisi bulunmaktadır.

Hızlı Teslim

Logo tasarımı size özgü olduğu için min. 4 max. 7 iş günü sürmektedir. Revizeler süreci uzatmadığı takdirde en geç 7. gün teslim edilmektedir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

Kurumsal Kimlik

Kartvizit, Diplomat Zarf, Antetli Kağıt, Cepli Dosya, Personel Kartı, Karton Çanta, T-sihrt, Fatura, Sipariş Fişi, Tahsilat Makbuzu

Sosyal Medya Kiti

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz, kurumsallığınızı ordada betimlemeniz için, Profil Fotoğrafı, 1 Adet Akış, 1 Adet Hikaye Gönderisi hazırlamaktayız.

Logo Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Logo Tasarım Süreci uzun uğraş isteyen, detaylı çalışma prensibi gerektiren zorlu bir süreçtir. Bu adımda faydalanmanızı sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracak tecrübelerimizi ve çalışma şeklimizi anlatıyoruz.

Logo ürün, marka, oluşum, yada bir kuruluş isminin akılda kalıcılığını sağlamak amacı ile hazırlanır. Sizi yada markanızı her alanda ve uygulamada temsil eder. Akılda kalıcı resim ve yazıların oluşturduğu işaretlerin tamamıdır. Hazırlamakta olduğumuz logo tasarımları kurumun veya oluşumun etkinlik göstermiş olduğu sektörde diğer markalardan ayrışmasını sağlar.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Araştırma Süreci

Sizlerden firmanız ve istediğiniz logo tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında referans kaynaklar, sektördeki öncü firmalar, dünya çapında o sektörle ilgili yapılan diğer işler araştırılır. Tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Ortaya konulan fikirler doğrultusunda logonuzun eskiz çalışmaları, tipografi tiplemeleri ve olası renk seçimleri yapılır. Eskiz çalışmasında logo tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar.

Yapım / Oluşturma Süreci

Eskiz çalışmaları yapılan logolar, dijital ortamda detaylarıyla beraber oluşturulur. Renk seçimi, tipografisi ve hizalamaları gibi teknik detayları ile birlikte sunuma hazırlanır.

Sunum İconu
Sunum

Dijital ortamda çizilen logolar sunum aşamasına alınır. Sunum aşamasında logonun hikayesi, renk alternatifleri ve çağrıştırdığı obje, ürün, hizmet vb. şeyler bir dosya haline getirilir ve sizlere sunumu yapılır.

Onay

Sunumu yapılan logoların varsa revizeleri yapılır. Son olarak yapılan logo çeşitlerinin arasından seçim yapılır. Seçilen logonun kurumsal kimliği, video sunumu ve sosyal medya kiti oluşturulur. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

9 + 1 kaçtır ?
veya

Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logo firmanın amacını ve misyonunu yansıtmalıdır. Her firmanın değeri ve yeri farklıdır. Bu yüzden logo da firma gibi özgün ve kaliteli olmalıdır.

Logo boyutlandırıldığında anlamı yitirilmemeli, çünkü iyi bir logo çok yönlü kullanımlara elverişlidir.

Bizimki gibi çok renkli olmasa daha iyi olur bu dünya da renk körleri de var.

logoda dikkat edilmesi gerekenler

Logo çok farklı kullanımlara elverişli olmalıdır. Bir logoyla sadece kartvizit yapılmaz. Tabeladan mobil uygulamaya kadar tüm kullanımlar için uygun olmalıdır.

Anlaşılabilir olması için simetrisi orantılı olmalıdır.

Tek renk kullanımda da anlamını yitirmemelidir.

 

Etkili Bir Logo, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli logolar tasarlıyoruz.

Kurumsal Kimliğiniz Daha Güçlü Görünür.

Saygınlığınız Artar.

Yatırımcıların Dikkatini Çekme Olasılığınız Artar.

Potansiyel Müşterilerinizin Dikkatini Çekersiniz.

Bir Marka Olabilirsiniz.

Rakiplerinizden Ayrılırsınız.

Hatırlanmanız Kolaylaşır.

Firmanızı Daha Rahat Anlatabilirsiniz.

Logo Tasarım Türleri

Logo, işinizi simgeleyen bir resimdir. Ancak 7 farklı logo türü olduğunu biliyor muydunuz?

pepsi logo, kfc logo, burger king logo, harvard logo, nasa logo, apple logo, google logo
Monogram Logo

1. Monogram logoları (veya işaretler)

Monogram logolar veya işaretler, genellikle marka adının baş harflerinden oluşan harflerden oluşan logolardır. IBM, CNN, HP, HBO… Bir model fark etmek, evet? Uzun isimler taşıyan birkaç ünlü işletmenin ilkleri. Hatırlanması gereken 2 veya 3 kelime ile, her biri, marka tanımlama amacıyla ilk harflerini kullanmaya yöneldi. Bu nedenle, kuruluşlarını temsil etmek için monogramları (bazen logo imzası logoları adı verilen) kullanmaları mükemmel bir anlam ifade ediyor.

Mektup işareti, genellikle bir şirketin baş harfleri olan birkaç harften oluşan, tipografi temelli bir logodur. Mektup işareti tamamen basitlikle ilgilidir. Sadece birkaç harf kullanarak, logo imzası logoları, uzun bir adı varsa herhangi bir şirketin markasını düzene sokmakta etkilidir. Örneğin, NASA’ya karşı Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’ne karşı söylemesi ve hatırlaması ne kadar kolay?

Sözcük İşaretleri Logoları

2. Sözcük İşaretleri (veya logolar)

Bir işarete benzer şekilde, bir işaret veya logo, yalnızca bir işletmenin adına odaklanan, yazı tipi tabanlı bir logodur. Visa ve Coca-Cola’yı düşünün. Bir şirketin özlü ve farklı bir adı olduğunda, Wordmark logoları gerçekten iyi çalışır. Google’ın logosu buna güzel bir örnektir. Bu adın kendisi akılda kalıcı ve akılda kalıcıdır, bu nedenle güçlü tipografi ile birleştirildiğinde, logo güçlü marka bilinirliğinin yaratılmasına yardımcı olur.

Ayrıca, bir logo damgasında olduğu gibi, tipografi de önemli bir karar olacaktır. Odak adınız üzerinde olacağından, işinizin özünü yakalayan bir yazı tipi seçmek ya da bir yazı tipi oluşturmak isteyeceksiniz. Örneğin, moda etiketleri üst düzey hisseden temiz, zarif yazı tiplerini kullanma eğilimindeyken, yasal ya da devlet kurumları neredeyse her zaman güvenli hissettiren geleneksel, “daha ağır” metne yapışır.

Resimli Logo Sembolleri

3. Resimli işaretler (veya logo sembolleri)

Resimsel bir işarete gitmeye karar verirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey hangi görüntünün seçileceğidir. Bu, şirketinizin tüm varlığına bağlı kalacaktır. Seçtiğiniz görüntünün daha geniş etkilerini düşünmeniz gerekir: adınıza oynamak ister misiniz (John Deere’in geyik logosuyla yaptığı gibi)? Yoksa daha derin bir anlam yaratmak mı istiyorsunuz (Snapchat hayaletinin bize ürünün ne yaptığını nasıl söylediğini düşünün)? Yoksa bir duygu uyandırmak mı istiyorsunuz (Dünya Yaban Hayatı vakfı bir pandaya özgü stilize görüntüsüyle – sevimli ve nesli tükenmekte olan bir tür)?

Özet Logo İşaretleri

4. Özet logo işaretleri

Soyut bir işaret, belirli bir resimsel logo türüdür. Tanınabilir bir görüntü olmak yerine – bir elma veya bir kuş gibi – işinizi temsil eden soyut bir geometrik formdur. Birkaç ünlü örnek arasında BP yıldız patlaması-y logosu, Pepsi bölünmüş daire ve strip-y Adidas çiçeği sayılabilir. Tüm logo sembolleri gibi, soyut işaretler de gerçekten iyi çalışıyor çünkü markanızı tek bir görüntüde yoğunlaştırıyorlar. Ancak, tanınabilir bir şeyin resmiyle sınırlı kalmak yerine, soyut logolar markanızı temsil etmek için gerçekten benzersiz bir şey yaratmanıza izin verir.

Soyut bir işaretin faydası, belirli bir görüntünün kültürel etkilerine güvenmeden şirketinizin sembolik olarak yaptıklarını iletebilmenizdir. Renk ve form aracılığıyla, markanızın etrafında anlam yükleyebilir ve duygu geliştirebilirsiniz. (Örnek olarak, Nike’ın uçabilmesinin hareketi ve özgürlüğü ima ettiğini düşünün).

Maskot Logolar

5. Maskotlar

Maskot logoları, resimli bir karakter içeren logolardır. Genellikle renkli, bazen karikatürize ve her zaman eğlenceli olan maskot logosu, kendi markanızın sözcüsünü (konuşmacı karakterini (?)) Yaratmanın harika bir yoludur.

Bir maskot basitçe şirketinizi temsil eden resimli bir karakterdir. Bunları işletmenizin elçisi olarak düşünün. Ünlü maskotlar arasında Kool-Aid Man, KFC’nin Albay ve Planter’in Mr. Peanut’u var. Maskotlar, ailelere ve çocuklara hitap ederek sağlıklı bir atmosfer yaratmak isteyen şirketler için mükemmeldir. Spor etkinliklerinde tüm bu maskotları ve izleyicilere katılarak yarattıkları büyük dinamikleri düşünün!

Kombinasyon İşareti Logoları

6. Kombinasyon İşareti

Kombinasyon işareti, kombine bir kelime markası veya harf işaretinden ve resimsel bir işaret, soyut işaret veya maskottan oluşan bir logodur. Resim ve metin yan yana dizilebilir, üst üste istiflenebilir veya bir resim oluşturmak için bir araya getirilebilir. Bilinen bazı marka logoları Doritos, Burger King ve Lacoste’dir.

Bir isim resimle ilişkilendirildiği için, bir kombinasyon işareti markanızı güçlendirmek için birlikte çalışan hem metin hem de simge veya maskot ile çok yönlü bir seçimdir. Kombinasyon işaretiyle, insanlar da adınızı resimli işaretiniz veya maskotunuzla ilişkilendirmeye başlayacak! Gelecekte sadece bir logo sembolüne güvenebilir ve her zaman isminizi içermesi gerekmeyebilir. Ayrıca, bir sembol ve metnin kombinasyonu birlikte ayrı bir görüntü oluşturduğundan, bu logoları markalamak genellikle resimsel bir işaretten daha kolaydır.

Amblem Logolar

7. Amblem

Bir amblem logosu, bir sembol veya simgenin içindeki fonttan oluşur; rozetleri, mühürleri ve armaları düşünün. Bu logolar çarpıcı bir etki yaratabilen onlar hakkında geleneksel bir görünüme sahip olma eğilimindedir, bu nedenle çoğu zaman birçok okul, kuruluş veya devlet kurumu için tercih edilir. Otomobil endüstrisi de amblem logolarına çok düşkün. Klasik bir tarza sahip olsalar da, bazı şirketler geleneksel amblem görünümünü 21. yüzyıla uygun bir logo tasarımları ile etkin bir şekilde modernize etmişlerdir (Starbucks’ın ikonik deniz kızı amblemi veya Harley-Davidson’un ünlü kretini düşünün).

Ancak daha yüksek detaylara yönelmeleri ve ismin ve sembolün katı bir şekilde dolaşmış olması nedeniyle, yukarıda bahsedilen logo türlerinden daha az çok yönlü olabilirler. Karmaşık bir amblem tasarımının tüm markalarda çoğaltılması kolay olmayacak. Kartvizitler için, yoğun bir amblem okunması zorlaşana kadar küçülebilir. Ayrıca, bu tür logoları şapkalara veya gömleklere nakletmeyi planlıyorsanız, o zaman gerçekten basit tarafta olan bir tasarım oluşturmanız gerekir veya bu mümkün olmaz. Bu nedenle, bir kural olarak tasarımınızı karmaşık tutun ve sizi tüketen profesyonel gibi görünmenizi sağlayacak güçlü, cesur bir görünümle uzaklaşacaksınız.

Logo Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Logonuzun özgün olması çok önemlidir. Zaten ücreti buna ödersiniz. Yoksa hazır sitelerden çalıp veya satın alıp kullanmak çok kolay. Buna istinaden yaptığımız sözleşmede özgünlük şartı bulunmaktadır. Logo tasarımı, müşterinin istediği çizgide veya tasarımcının hayal gücü ve tecrübesiyle kağıda dökülür. Buda bilgi, tecrübe ve zaman demektir.
Bu yıllardır en çok karşılaştığımız ve karşılaşmamızın normal olduğu bir soru. Ben bu bedeli ödeğeceğim ama ya beğenmezsem. Böyle bir durumla karşılaşmamak için referanslarımıza ve yaptığımız işlere göz atmalısınız. Logo çizimi hassas bir süreçtir. Tasarımda olmazsa olmaz iyi bir brieftir(sizden gelen bilgiler). Tasarımcı brief doğrultusunda tasarım yeteneğini, bilgisini, tecrübesini ve zamanını firma veya şahıs için olası en uygun logoları çizer. Sizlere tek logo çizmiyoruz, min. 4 adet logo sunumu yapıyoruz. Buna ek olarak 15 adet revize hakkı tanımaktayız.
Tüm teslim edilen dosyalar her baskı ortamına hazır olarak paketlenmektedir. Renk kodlarınız, vektörel formatlarınız, fontlarınız ve geriye kalan tüm dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
Ürün ve hizmetleriniz 4-7 iş günü içinde onayınıza sunulmaktadır. Bu durum pek ala iş yoğunluğumuza ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Belirtilmiş olan zaman dilimi max. değerindedir. Kimi zaman ödemenin ertesi günü sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.