page loader
Profesyonel Kurumsal Kimlik Tasarımı | Tanırgan Media

PROFESYONEL
KURUMSAL KİMLİK
TASARIMI

profesyonel kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Logo / Amblem Tasarımı

Logo Tasarımı hakkında detaylı bilgi alabilmek için Logo Tasrım linkine tıklayabilirsiniz.

Baskıya Hazır Tasarım

Kumrumsal kimliğiniz için yapılan tüm tasarımlar baskıya uyarlanabilir halde tasarlanmaktadır.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz kurumsal kimlik tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

15 Adet Revize

Yaptığımız kurumsal kimlik tasarımında toplam 15 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

baskılı materyal iconu

Tüm Baskılı Materyaller

Tüm baskılı materyallerin baskıya hazır halde tasarımları yapılmaktadır. Bahsi geçen materyalleri aşağıda verdiğimiz örnekte bulabilirsiniz.

dijital materyal iconu

Tüm Dijital Materyaller

Tüm dijital materyallerin tasarımları yapılmaktadır. Bahsi geçen materyalleri aşağıda verdiğimiz örnekte bulabilirsiniz.

kurumsal tasarımlar iconu

Özel İstek Materyaller

Her firmanın işleyişine veya üretimine özgü verilen brief doğrultusunda gerekli materyaller için tasarımlar yapılmaktadır.

Hızlı Teslim

Yaptığımız kurumsal kimlik tasarımı çok yönlü ve kapsamlı olduğu için min. 7 max. 17 iş günü sürmektedir. Revizeler süreci uzatmadığı takdirde en geç 17. gün teslim edilmektedir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

Baskılı Teslim

Yapılan kurumsal kimlik tasarımı ek olarak size ciltli şekilde teslim edilmektedir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir ve Neden Yapılmalıdır?

Kurumsal kimlik, firmanın şirket içinde ya da şirket dışında duruşunu temsil eden ve müşterilerin bir bakışta firmayı tanımasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Kurumsal kimlik aynı zamanda firmanın profesyonel görünmesini sağladığı için müşterilere daha güvenilir bir izlenim bırakır. Bu çalışmaların en temeli kurum ismi ve amblemden oluşan logodur. Bunun dışında kalan bütün görsel iletişim malzemeleri logo tasarımı baz alınarak şekillenir.

Kurumsal kimlik hem B2B pazarlama hem de B2C pazarlama alanında firmayı görünür kılarak müşteriler arasındaki bilinirliğini arttırdığı için de oldukça önemlidir. En temel reklam çalışması olduğundan kurumsal kimliği olmayan bir firma için tanınmak ve büyümek neredeyse imkansızdır. Oysa iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik müşterilerin gözünde firmaya itibar kazandıracağı için her zaman akılda kalıcı olup pazarlama faaliyetlerini arttıracaktır.

Kurumsal kimlik çalışmaları arasında logodan ofis dizaynına, çalışanların kıyafetlerinden araç üstü giydirmeye, antetli kağıttan tabelaya, web sitesinden ambalaj dizaynına kadar her bir çalışmanın ne ölçüde, nasıl kullanılacağı belirlenmiştir. Kurumun bütün kimlik sistemini içeren kılavuza “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” (Corporate Identity Manual) denir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal kimlik oluştururken ilk yapılması gereken kurumun renklerinin belirlenip logosunun tasarlanarak bir logotype oluşturulmasıdır. Logotype kurumun kimliğinin en önemli parçasıdır. Kurumu akılda kalıcı, etkili ve güçlü kılan logosunun görünümüdür.

Logotype oluşturulduktan sonra kurumun şirket içinde ve dışında kullanacağı diğer basılı malzemelerin de logotype için oluşturulan yapının özelliklerine ters düşmeyecek bir şekilde hazırlanması gerekir. Özgün bir şekilde hazırlanan bir kurumsal kimlik, firmanın başarısı ve itibarı için son derece önemlidir. Varolan logoların kendisini ya da benzerlerini kullanmak, başka firmaların renklerini ya da imajlarını taklit etmek onlara yatırım yapmak demektir. Bu nedenle oluşturulacak kimliğin benzersiz ve firmanın kendisini temsil edecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar mümkün olduğunca alanlarında uzman profesyonellerle çalışmalıdır. Çünkü kurumsal kimlik zaman içinde değiştirilen bir çalışma değildir. Ufak dokunuşlar ve ayrıntılar dışında çok fazla değişiklik yapmak hem zahmetli hem de geriye saran bir süreç olacaktır. Yeniden hazırlanan kurumsal kimlik firmayı yeni bir kurum gibi lanse edeceğinden tecrübe ve prestij kaybına neden olacaktır. Bu nedenle firmayı tam olarak yansıtan ve vermek istediği mesajı, vizyonunu, misyonunu ve tecrübesini içeren detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Kurumsal kimlik kurumun imzası ve yüzüdür, bu nedenle firmayı en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir kurumsal kimlik tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar için basım ve dağıtım süreci başlar.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Araştırma Süreci

Sizlerden firmanız ve istediğiniz logo tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında referans kaynaklar, sektördeki öncü firmalar, dünya çapında o sektörle ilgili yapılan diğer işler araştırılır. Tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Ortaya konulan fikirler doğrultusunda logonuzun eskiz çalışmaları, tipografi tiplemeleri ve olası renk seçimleri yapılır. Eskiz çalışmasında logo tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar.

Yapım / Oluşturma Süreci

Eskiz çalışmaları yapılan logolar, dijital ortamda detaylarıyla beraber oluşturulur. Renk seçimi, tipografisi ve hizalamaları gibi teknik detayları tamamlandıktan sonra kurumsal kimliğinizin oluşturulmasına başlanır.

baskılı materyal iconu dijital materyal iconu binek araçlar iconu
Tüm Materyallerin Tasarlanması

Firmanızın logo tasarım süreci bittikten sonra ilk başta baskılı ürünler tasarımı ve bu ürünleri takiben dijital ve taşıt tasarımları yapılır. Aşağıda bulunan örnek kurumsal kimlik tasarımımızda bu materyalleri inceleyebilirsiniz.

sunum iconu
Sunum

Yapılan tüm tasarımlar toplu halde bir dosya haline getirilerek sunuma hazırlanır. Dosya içerisinde; Logo / Amblem Tasarımı ve Kullanım Şekilleri, Teknik Bilgiler; Ölçülendirme ve Kullanım Boyutları, Renkler ve Kullanım Alanlarından Web Sitesi Bannerına kadar tüm tasarım unsurları eklenir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve baskı onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

baskı iconu
Basım

Tasarımı onaylanan kurumsal kimliğiniz bizler tarafından kitapçık haline getirilerek sizlere iletilir. Eğer talep var ise istenilen ürünlere ücrete ek olarak baskı hizmeti de vermekteyiz.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

10 + 5 kaçtır ?
veya

Tanırgan Media Kurumsal Tasarımı Kimlik Örneği

Etkili Bir Kurumsal Kimlik Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli logolar ve kurumsal kimlikler tasarlıyoruz.

Tasarımda Kararlılık Sağlar.

Pazarda En Önemli Rakip Olarak Yerinizi Alırsınız.

Farkınızı Ortaya Koyarsınız.

Markanızın Hatırlanma Değeri Artar.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Firmanıza Aykırı Tasarımlar, Renkler, Yazı şekilleri Gibi Sorunlar Ortadan Kalkar.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Kurumsal kimlik kılavuzu örneğin bir fuarda sizi bulunduğunuz sektördeki diğer firmalardan çok daha kaliteli, güvenilir ve güçlü olduğunuzu gösterir.
Bu yıllardır en çok karşılaştığımız ve karşılaşmamızın normal olduğu bir soru. Ben bu bedeli ödeğeceğim ama ya beğenmezsem. Böyle bir durumla karşılaşmamak için referanslarımıza ve yaptığımız işlere göz atmalısınız. Logo ve kurumsal kimlik tasarımı hassas bir süreçtir. Tasarımda olmazsa olmaz iyi bir brieftir(sizden gelen bilgiler). Tasarımcı brief doğrultusunda tasarım yeteneğini, bilgisini, tecrübesini ve zamanını firma veya şahıs için olası en uygun logoları çizer. Sizlere tek logo çizmiyoruz, min. 4 adet logo sunumu yapıyoruz. Buna ek olarak 15 adet revize hakkı tanımaktayız.
Tüm teslim edilen dosyalar her baskı ortamına hazır olarak paketlenmektedir. Renk kodlarınız, vektörel formatlarınız, fontlarınız ve geriye kalan tüm dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
Ürün ve hizmetleriniz 7-17 iş günü içinde onayınıza sunulmaktadır. Bu durum pek ala iş yoğunluğumuza ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Belirtilmiş olan zaman dilimi max. değerindedir. Kimi zaman ödemenin 3 gün sonrası sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.