page loader
Etkileyici Kitap Kapağı Tasarımı | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ KİTAP KAPAĞI
TASARIMI

etkileyici kitap kapağı tasarımı

Kitap Kapağı Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

kapak tasarımı iconu

Etkileyici Kapak Tasarımı

Kitap içeriğini anlatan, okuyucularına kısa bilgiler veren ve göze çarpan kapak tasarımı yapılmaktadır.

Baskıya Hazır Tasarım

Yaptığımız kitap kapağı tasarımı baskıya hazır halde tasarlanmaktadır.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz kitap kapağı tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

Mockup Sunumu

Tasarımını yaptığımız kitap kapakları, paylaşım için veya kitabın son halinin önizlenmesine yardımcı olması için uygun mockup tasarımı yapılmaktadır.

Video Sunumu

Onayını verdiğiniz kitap kapağı tasarımına, sunum videosu yani kitap introsu düzenlenir. Video düzenlenmesinin amacı paylaşımı ve etkileşimi hızlandırmaktır.

Tasarım Tescil Garantisi

Yaptığımız kitap kapakları sadece size özgü dokunuşlara sahiptir. Firmamızca size yapmış olduğumuz kapağın tescil garantisi bulunmaktadır.

Sosyal Medya Kiti

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz için, 1 Adet Akış, 1 Adet Hikaye Gönderisi hazırlamaktayız.

Hızlı Teslim

Süreç ortalama olarak 1-3 iş günü sürmektedir. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

15 Adet Revize

Yaptığımız kitap kapağı tasarımında toplam 15 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Kitap Kapağı Tasarımı Neden Önemlidir?

Tasarım ilk başta insanların gözüne güzel görünmesi için yapılan çalışmalar gibi gelebilir. Fakat aslında tasarım bundan çok daha öte bir konudur. Tasarım aslında pazarlamanın ilk aşamalarından bir tanesidir. Ürünün içeriği kalitesi ne olursa olsun ilk dikkat edilen nokta dış kısmıdır. Dış kısım da detaylı bir tasarım çalışması ile ortaya çıkar. Her tasarımın yapılması sırasında dikkat edilecek önemli noktalar vardır. Bir kitabın kapağı da tasarlanırken dikkat edilecek önemli adımlar bulunmaktadır.

Kitap Kapağı Tasarımı Yaparken Başka Kitaplardan İlham Almak

İlham almak tasarımcının en önemli silahlarından bir tanesidir. Örneğin 3D kitap kapağı yapma fikri bir ilham ile ortaya çıkabilir. Özellikle kitabın konusu ile alakalı başarılı tasarıma sahip kitapları incelemek önemli bir çalışma olacaktır. İstenilen hissi vermek adına ilham alma süreci çoğu tasarımcının başvurduğu bir yöntemdir. Ayrıca bu süreç içerisinde sadece başarılı tasarımlar incelenmemeli. Aynı zamanda hatalı tasarımlar da incelenerek aynı hatalara düşmemek gerekir.

Kitap Konusunu Kapağa Taşımak

Okuyucular genellikle kitabın kapağına bakarak kitabın konusunu anlamak ister. Kitapların arka kısmında özet kısmı olsa da ön tasarımın da bu özeti basit bir şekilde anlatması gerekmektedir. Bunun için detaylı ya da kalabalık bir tasarım önerilmez. Genellikle ana hatları ile bunları tasarıma yerleştirmek lazım. Ayrıca kitabın havasının da kapakta yer edinmesi gerekir. Kitap kapağı tasarımı yapılırken bu yöntem çokça tercih edilir. Örneğin ciddi ya da gerilim dolu bir kitabın kapağı da o şekilde olması gerekir.

Kitap Türüne Göre Kapak Tasarımı

Her kitap farklı türde ele alınır. Her türün de kendine göre bazı kuralları vardır. Örneğin aşk kitaplarını inceleyelim. Üzerinde kalp ya da çift olan bir aşk kitabı bulmak hayli zor bir hal aldı. Ya da suç ve gerilim dolu bir kitapta bunları işaret eden simgelerin olmadığı kitaplar artık yok diyebiliriz. Bu durum kitap kapağı tasarımı yapılırken izlenen artık ortak bir yol olmuştur. Her kitap artık kendi türüne göre simgeleri bir şekilde kapaklarına yerleştiriyor. Bu yazısız kural hayatımızın sonrasında da kullanılmaya devam edecek.

Kitap Kapağı Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir kitap kapağı tasarlanırken yazar ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların belirlenmesidir. Yazar, tasarımcıya hangi hususları istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve kitabın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı yazarın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri yazara sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa yazarın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve yazarın üzerinde anlaştığı çalışmalar yazara tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden kitap içeriği ve istediğiniz kitap kapağı tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında tasarıma eklenmesini istediğiniz görsel, icon, logo vb. kaynak dosyaları alınır.

Tasarım Süreci

Briefleri ve kaynak dosyaları tamamlanan kitap kapaklarının tasarım süreci başlar. Görsellerin photoshop düzenlemeleri, yazı mizanpajları, yazarın istediği detaylar gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan kitap kapağı sunum aşamasına alınır. Bu aşamada yazarın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan katalog yazara arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

teslim iconu
Teslim

Tasarımı onaylanan kitap kapağının videosu (introsu) ve sosyal media kiti tamamlanır. Daha sonra kapak tasarımı ile beraber tertiplenir ve yazara teslim edilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

8 + 2 kaçtır ?
veya

Etkileyici Bir Kitap Kapağı Tasarımı Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Kitap, Okurlarına Daha İyi Hitap Eder.

Kitabın Hatırlanma Değeri Artar.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Potansiyel Okurlarınızla İletişim Kurarsınız.

Kitap Kapağı Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
Süreç ortalama olarak 1-3 iş günü sürmektedir. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.
Kullanmakta olduğumuz tasarım programları;
● Adobe illustrator
● Adobe photoshop
● Adobe indesign
● Corel draw