page loader
Etkileyici Katalog Tasarımı | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ KATALOG
TASARIMI

etkileyici katalog tasarımı

Katalog Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

kapak tasarımı iconu

Etkileyici Kapak Tasarımı

Ürün ve hizmetin kalitesini gösteren bir materyal de katalogdur. Kataloğu da dikkat çekici yapan kapağıdır.

Baskıya Hazır Tasarım

Yaptığımız katalog tasarımı baskıya hazır halde tasarlanmaktadır.

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz katalog tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

10 Adet Revize

Yaptığımız katalog tasarımında toplam 10 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Hızlı Teslim

Süreç kataloğun içeriği, görsel-metin oranı ve olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 50 sayfa için 7-10 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

e-katalog iconu

E-Katalog

Tasarımınız gerek web sitenize eklemek gerekse de mail, whatsap vb. platformlardan paylaşmak için e-katalog haline getirilir. Daha sonra linki ve embed kodu ile sizinle paylaşılır.

Katalog Tasarımı Nedir?

Kataloglar, müşterilerinizin ve hedef kitlenizin, markanız, ürünleriniz ya da portfoyünüz hakkında bilgi sahibi olması için üretilmiş görsel ve metin elementlerinden oluşan tasarımlardır. Katalog tasarımı ise bu tasarımların ve metinlerin hazırlanması, düzenlenmesi ve yayımlanması işlemine verilen addır.

Katalog tasarımı yaparken firmalar, kullanılan renklere, gösterilen ürünlere, katalogda yer alan yazı tiplerine, oluşturulan konseptlere, uyuma ve görsel bütünlüğe dikkat etmelidirler. Bu yüzden bu alanda firmalar profesyonel yardıma ihtiyaç duymakta ve reklam ajanslarıyla çalışmaktadır.

Çünkü editörlüğe zaman ayıramayan firmalar için katalog dizini hazırlamak, baskıya göndermek hele ki içerikle ilgili ayarlamalar yapmak maliyet kaybı oluşturabilmektedir. Bu yüzden şirketlere önerimiz, boşuna zaman kaybı yaşamadan bu işi uzmanların eline bırakmaları yönünde olacaktır.

Katalog Tasarımı Neden ve Nasıl Yapılmalıdır?

Kataloglar, bir şirketin veya firmanın ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmasının en etkili yolu olduğu için katalog tasarımı da markaların pazarlama faaliyetlerinde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Markanızı yansıtan kataloglar ile müşteri portföyünüzü genişletebilir, ürün portfoyünüzden seçimi kolaylaştırabilirsiniz.

Görsel bir kaynak olması da katalogları oldukça güçlü ve etkili hale getirmektedir. Etkili görsel pazarlama hamleleri ve çeşitli teknikler ile okuyucuların dikkatini çekmek oldukça kolaydır. Bu yüzden katalog tasarımı konusunda oldukça dikkatli olmalı ve müşterilerinizin incelemeye değer bulacağı, ürünlerin iyi ayrıştığı kategorilenmiş kataloglar üretmelisiniz. Çünkü katalogları mağazalarınızda, kargolarınızda, ürün kutularınızın içinde, internette, marketlerde ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz. Müşterileriniz markanızı tanımak, kampanyalardan haberdar olmak için ve ürünlere bir göz atmak için katalogları ellerine aldığında onların odağında kalabilirseniz satışlarınızı büyük oranda arttırabilirsiniz.

Bizler de Direktör Reklam Ajansı olarak bugün katalog tasarımı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Katalog tasarımının nasıl olması gerektiği ve hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. İsterseniz katalog tasarımı nedir sorusunun cevabını vererek yazımıza bir giriş yapalım.

Katalog Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir katalog tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar için basım ve dağıtım süreci başlar.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz katalog tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında metin dosyaları, ürün listesi, ürün kategorileri ve ürün görselleri gibi kaynak dosyaları alınır.

Tasarım Süreci

Briefleri ve kaynak dosyaları tamamlanan katalogların tasarım süreci başlar. Ürün sayfaları, kategori sayfaları, kapak tasarımı, ürünlerin photoshop düzenlemeleri, yazı mizanpajları gibi hususlar bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan katalog sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan katalog firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

Basım

Tasarımı onaylanan kataloğunuz eğer talep var ise ücrete ek olarak baskı hizmeti de vermekteyiz.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

1 + 1 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Katalog Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Ürün ve Hizmetinizin Hızlı Taranmasına Yardımcı Olur.

Pazarda En Önemli Rakip Olarak Yerinizi Alırsınız.

Farkınızı Ortaya Koyarsınız.

Markanızın Hatırlanma Değeri Artar.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin De Dikkatini Çekersiniz.

Katalog Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Katalog Tasarımı bir firmanın ürünleri veya hizmetleri için hizmetler veya ürünler hakkında detaylı bilgiler sunan, çok sayfalı bilgilendirme ve reklam tanıtım aracıdır.
Sizin için ideal olan katalog, markanızın ihtiyaçlarını karşılayacak olan katalogdur. Hedefinize ulaşabilmeniz için öncelikle katalog tasarım stratejiniz belirlenir. Projenizi en doğru şekilde anlatmak için kullanılması gereken bütün görseller ve metinler, sayfa sayısında etkili olur.
Dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
Tasrımınız 50 sayfa için ortalama 7-10 iş günü içinde onayınıza sunulmaktadır. Bu durum pek ala iş yoğunluğumuza ve sizlerden gelen brief netliğine göre değişiklik gösterir. Belirttiğimiz zaman aralığı örnektir ve zaman dilimi max. değerindedir. Kimi zaman ödemenin 3 gün sonrası sunumu yaptığımız işlerde olmaktadır. Ekstra bir durum olduğunda başlangıç aşamasında mutlaka bildirileceksiniz.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.