page loader
Görsel Dekupe ve Renklendirme | Tanırgan Media

PROFESYONEL GÖRSEL DEKUPE
İŞLEMLERİ

görsel dekupe

Dekupe Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Kaynak Dosyalar

Yapmış olduğumuz ürün görsellerinizin dekupe ve düzenleme işlemleri bittikten sonra PSD, PNG, JPG veya TIFF formatında sizlere teslim edilmektedir.

çözünürlik iconu

Çözünürlük Arttırma

Ürün fotoğrafları, hangi cihazla çekildiğini bilmeğimiz için iletmiş olduğunuz görsellerin eğer ihtiyacı var ise çözünürlüğü arttırılır.

Web Uyumlu Yedek

Görselleriniz e-ticaret sistemine uygun bir şekilde düzenlenir. Boyutları 100 - 700 kb. aralığını aşmayacak şekilde kaydedilir ve kaydedilen iki arşiv de sizlere iletilir.

renk düzenlemeleri iconu

Renk Düzenlemeleri

Görsellerinizin ışık düzeyi zayıf veya çekim kalitesi düşük ise gerekli renk düzenlemeleri (Tonlama - Kontrast - Renk Dengeleme) yapılır.

Hızlı Teslim

Süreç görselin detay yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Ortalama olarak 50 görsel için 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

pen tool iconu

Detaylı Çalışma

Ürünleriniz en ince detaylarına kadar ve herhangi bir zeminde açık vermiyecek şekilde dikkatlice temizlenir.

Dekupe Nedir?

Bir resmin içerisinden yalnızca istenilen alanın alınarak yapıştırılması işlemine, dekupe denir. Resmin içerisinde bulunmakta olan nesne, Adobe Photoshop programının sağlamış olduğu özellik ile ayrıştırılarak, farklı efektler verilmesi sayesinde, görsel zenginliğe kavuşmaktadır.

Dekupe’nin Avantajları

Fotoğraftaki arka zeminden ayrılan obje, görselliğine kalite kazandırılarak, bröşür, katalog, web sitesi tarzında yerlerde kullanılmaya uygun hale getirilmektedir. Bu işlem, basılı dijital ortamlardaki yayınların tasarımları sırasında yapıldığında, tasarımcıların çok fazla zaman kaybetmesine neden olmaktadır. Çok sayıda ürünün tek tek dekupe işlemine tabi tutulması çok zahmetli bir işlemdir. tanirganmedia.com bu düzenlemeleri, çok kısa süre içerisinde tamamlamaktadır.

E-Ticarette Ürün Görsellerinde Dekupe Yapılmasının Önemi Nedir?

Ticaretin her alanında görsellik her zaman çok önemli bir etken olmuştur. Müşteri davranışlarını etkileyen en önemli etkenlerden biri olan görseller e-ticaret de en az diğer ticaret türlerinde olduğu kadar önemlidir. Bu sebeple ürünler görselleri olacak fotoğraflar seçilirken ya da hazırlanırken çok dikkatli olunmalı ve bir takım teknikler kullanılmalıdır. E-ticaret yapan büyük firmaların en çok kullandığı yöntem olan bu yöntem fotoğraflara dekupe işlemi yapmaktır. Bu sayede ürünü net bir şekilde gören müşteriler ürünü almak için teşvik edilmiş olacaktır.

E-ticaret için dekupe işleminin bir diğer önemi de, müşterilerin her zaman ürünlerde en ince ayrıntıya kadar görmek istemesi sonucu bu imkânı müşterilere sunmasıdır. Her zaman ürünleri tam anlamıyla görsellerde görmek isteyen kişiler için dekupe edilmiş fotoğraflar kafa karışması izin vermeden ürün hakkında doğru izlenim edinilmesine ve ürünün satın alınmasını sağlamaktadır. Bu noktada dekupe edilen fotoğrafların satışları çok büyük oranda artırdığından söz etmek mümkün olacaktır. Tanırgan Media olarak sizlere en uygun fiyatlarla ve hızlı teslimat fırsatı ile dekupe işlemlerinizi yapmaktayız. Bütün fotoğraflarınız tek tek profesyonel ekibimiz tarafından işleme alınıp özenle dekupe işlemi yapılmaktadır.

Görsel Dekupe Süreci Nasıl İlerler?

Bir görsel dekupe işleminde firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama düzenlenecek görsellerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürün görsellerini iletir. Tasarımcı görsellerin dekupe ve renk düzenlemeleri üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Dekupe ve Renk Düzenlemeleri

Görsellerin çözünürlük ayarlamaları, renk düzenlemeleri, ölçeklendirilmesi ve dekupe işlemi bu süreçte tamamlanır.

sunum iconu
Sunum

Düzenlemeleri yapılan görseller sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak düzenlenen görseller firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan görsellerin varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra görseller hem baskı materyallerine uygulanacak şekilde hem de e-ticaret sistemine uygun bir şekilde düzenlenir. Boyutları 100 - 700 kb. aralığını aşmayacak şekilde kaydedilir ve kaydedilen iki arşiv de sizlere iletilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

7 + 3 kaçtır ?
veya

Görsel dekupe işlemleri, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Ürünlerinizi Daha Kaliteli Bir Görünümle Müşterilerinize Gösterebilirsiniz.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Dekupe İşlemlerinde Sık Sorulan Sorular

Ürünler zorluk derecelerine göre kategorize edilmiştir. Ürünleriniz zorluk derecesine göre ve sayısına göre değişiklik göstermektedir.
Ürün fotoğraflarını dekupe yaptıran müşterilerin yaptırmayanlara göre daha fazla ilgi gördüğü kanıtlanmıştır. Dekupe işlemi yapılan fotoğraflar ürününüzü daha ön plana çıkarmakla birlikte müşteriye daha temiz bir görüntü vermektedir. Birlikte çalıştığımız E-Ticaret firmalarının satış oranlarını takip etmekte ve daha iyi hizmet verebilmek için ağımızı genişletmekteyiz. Dekupe yapılan fotoğrafları katalog, broşür ve diğer basılı yayınlarda ve dijital ortamlarda kullanma imkanınız mevcuttur.
Dekupe teslim süresi ürünlerin adet sayısı zorluk seviyesine göre ayırılarak dekupe süresi hesaplanır ve sizlere iletilir. Süreç görselin detay yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Ortalama olarak 50 görsel için 1-3 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir.
Ne yazık ki, bir listeden kolayca okuyabileceğiniz her şey dahil bir fiyat yoktur. Diğer el işi hizmetlerinde olduğu gibi, fiyat işciliğe bağlıdır. Şekil, renk, boyut, bakımından çok farklı olan çok sayıda farklı ürün olduğundan, bir hesaplama için ürün fotoğrafı için elbette sizden kesin bilgilere ihtiyacımız vardır. Yalnızca resim stilinin türünü, ihtiyacınız olan öğe sayısını ve fotoğraf sayısını bildiğimizde, size ürün başına veya tüm fotoğraf siparişi için bağlayıcı bir fiyat verebiliriz. Sayı ne kadar fazla ise, fiyatta okadar indirime gidilecektir.
E ticaret standartlarında dosya boyutu, bir fotoğrafın içeriğine ve ayrıntılarına bağlıdır ve web sürümleri için 100kB ile yaklaşık 700kB arasındadır. Az renkli, beyaz bir arka plan üzerinde ve az ayrıntı içeren bir ana konu olan bir fotoğraf, çimen, ağaç ve çiçeklerin olduğu bir manzara fotoğrafından daha az depolama alanı gerektirir.
Evet tabiki uyumludur. İstenilen e-ticaret web sitesinin pixel ölçülerinde fotoğraflarınız hazırlanır ve tarafınıza teslim edilir.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.