page loader
Etkileyici Ambalaj ve Kutu Tasarımları | Tanırgan Media

ETKİLEYİCİ AMBALAJ VE KUTU
TASARIMI

etkileyici ambalaj ve kutu tasarımı

Ambalaj ve Kutu Tasarımında Verdiğimiz Hizmetler

Kaynak Dosyalar

Onayını verdiğiniz Ambalaj tasarımınızın kaynak dosyalarının bir yedeği sizlerle paylaşılmaktadır.

Baskıya Hazır Tasarım

Yaptığımız Ambalaj ve Kutu tasarımları baskıya hazır halde tasarlanmaktadır.

15 Adet Revize

Briefleriniz doğrultusunda yaptığımız ambalaj tasarımında toplam 15 adet revize hakkınız bulunmaktadır.

Mockup Sunumu

Tasarımını yaptığımız ambalajlar, sizin kullanım amacınıza veya sektörünüze yönelik mockup tasarımları ile beraber sunulur.

Tasarım Tescil Garantisi

Yaptığımız ambalaj ve kutular sadece size özgü dokunuşlara sahiptir. Firmamızca size yapmış olduğumuz ambalajın tescil garantisi bulunmaktadır.

Hızlı Teslim

Süreç olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 1-4 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.

Ambalaj ve Kutu Tasarımı Nedir?

Ambalajlar tüketici ve içerisinde bulunan ürün açısından çok büyük önem taşır. Bir ürün için ambalajlama işlemi yapılırken içerisindeki ürünün yapısına göre ambalajlama yapılmalıdır. Yani bu ürün kırılacak bir ürün ise sert malzeme, bozulacak bir ürün ise hava ile teması kesecek bir madde ile kaplama yapılmalıdır. Ambalaj sadece ürünü korumak için yapılmaz. Ambalaj aynı zamanda içerisinde ürün hakkındaki özellikleri ve tüm bilgileri de vermelidir.

Bu bilgiler verilirken tüketicinin aklında hiçbir soru işareti kalmaması açısından basit ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Çünkü tüketicinin sorma hakkı yoktur. Bunun yanı sıra ambalajın koruyuculuğu, bilgi vermesi gibi temel özelliklerin yanı sıra ambalaj tasarımı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü ürünün tasarım çalışması tüketici ile ürün arasında ki tek duygusal bağdır. Eğer bu iş profesyoneller tarafından yapılırsa tüketici açısından mutlaka olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Ambalaj ve Kutu Tasarımı Neden ve Nasıl Yapılmalıdır?

Ambalaj tasarımı çok kapsamlı bir süreçtir. Özellikle doğru briefin alınması, ürünün tasarlanması, ambalajın test edilmesi, satış analizlerinin yapılması gibi farklı süreçler içerir. Süreçlerini üç aşamada değerlendirebiliriz.

Tasarım öncesi, tasarım süreci ve deneyim süreci. Tasarım öncesi hayati öneme sahiptir, bu planlamanın ve pazarlamanın doğru kullanılması gereken andır. Tasarıma başlamadan önce şu adımlar izlenmelidir:


Ürünü Tanıma Aşaması
Ürünü tanımak tasarım kadar öneme sahiptir. Yapılacak olan tasarım eğer materyale uyarlanabilir değil ise tüm emekleriniz boşa gidebilir. Bu sebeple öncelikle nasıl bir ürüne tasarım yapacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Ürün hangi malzemelerden yapılmıştır? Ürünün büyüklüğü nedir? Ürün hassas malzemeden üretilen bir ürün müdür yoksa sert midir? Bu bilgileri öğrenmeniz tasarımı koruyup paketi tasarlamanız gerekip gerekmeyeceğine de karar verdiğiniz noktadır.

Hedef Kitle Analizi
Ürününüzü kimin alacağınızı bilmeniz tasarımı o kitleye yapacağınız anlamına gelmektedir. Ürünün kullanıcıları kadınlar mı yoksa erkekler mi? Yetişkinler mi yoksa çocuklar mı? Ürünün fiyatına bakarlar mı yoksa hemen sepete mi atarlar? Demografik yapıları nasıldır? gibi sorulara cevap vermeniz ürünün tasarımında fontun büyüklüğüne bile karar vermenizi sağlayacaktır.

İnsanlar Ürünü Nasıl ve Nerede Satın Alıyor?
İnsanların ürünü fiziksel bir ortamda mı yoksa e-ticaret üzerinden mi süpermarketten mi ya da bir butikten mi alacağını bilmeniz size tasarım konusunda büyük avantaj katacaktır. Benzer bir durumu ürün sepete atılıyorsa ambalajın ya da paketin dağılmaması üzerine de denemeler yapmalısınız. Tüm bu süreçler tasarıma yardımcı süreçlerdir ve mutlaka üzerine çalışılmalıdır.

Ambalaj ve Kutu Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Bir ambalaj tasarlanırken firma ve tasarımcılar genellikle üç aşamada sonuca ulaşırlar. İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, tasarımcıya hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Tasarımcı firmanın isteklerine uygun olarak güncelliği de gözönüne alıp tasarımları üzerinde çalışır.

İkinci olarak tasarımcı üzerinde çalıştığı işleri firmaya sunarak onayını alır. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapılır. Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar firmaya tertipli şekilde iletilir.

Hizmet Bedeli & Teklif

İsteğiniz doğrultusunda size en uygun fiyat teklifi hazırlanır. Teklif onayından sonra ödeme planı hazırlanır ve sözleşme düzenlenir bu sözleşmenin amacı her iki tarafında haklarını kanunen gözetmektir.

Briefler ve Kaynak Dosyalar

Sizlerden firmanız ve istediğiniz ambalaj tasarımı hakkında briefler alınır. Daha sonrasında tecrübeli ekibimiz tarafından size en uygun fikirler ortaya konulur.

Tasarım Süreci

Briefleri ve kaynak dosyaları alınan ambalajların tasarım süreci başlar. Ortaya konulan fikirler doğrultusunda renk seçimi, tipografisi ve hizalamaları gibi teknik detayları ile birlikte tamamlandıktan sonra sunuma hazırlanır.

sunum iconu
Sunum

Tasarımı yapılan ambalaj sunum aşamasına alınır. Bu aşamada firmanın istekleri ve iletimini sağladığı kaynak dosyalardan yola çıkılarak oluşturulan ambalaj tasarımı firma yetkililerine arz edilir.

Onay

Sunumu yapılan tasarımların varsa revizeleri yapılır ve son onayı alınır. Daha sonra arşivlenir ve arşivlenen dosyanın bir kopyası size iletilir.

Teklif İsteyebilirsiniz

Tasarım teklifi formunu bize ileterek projeleriniz için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra mail adresinize yaklaşık maliyet ve iş sürecini açıklayan bir teklif yollayacağız. Tanırgan Media Mesafeli Satış Sözleşmesi linkine tıklayarak verdiğimiz hizmet hakkında ki sözleşmemize ulaşabilirsiniz. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafın da haklarını kanunen gözetmektir.

İşlem Sonucu?

10 + 10 kaçtır ?
veya

Etkili Bir Ambalaj Tasarımı, Firmanıza Neler Kazandırır?

Tanırgan Media olarak, profesyonel tasarım ekibimiz ile firmanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek sizlere etkili ve kaliteli tasarım hizmeti sunuyoruz.

Kaliteli Ambalaj, Kaliteli Bir Ürünün Ötesine Geçer.

Pazarda En Önemli Rakip Olarak Yerinizi Alırsınız.

Farkınızı Ortaya Koyarsınız.

Markanızın Hatırlanma Değeri Artar.

Algıyı Pekiştirmeyi Sağlar.

Potansiyel Müşterilerinizle İletişim Kurarsınız.

Farkındalığınızı Arttırırsınız.

Mevcut Müşterilerinizin De Dikkatini Çekersiniz.

Ambalaj ve Kutu Tasarımında Sık Sorulan Sorular

Ambalaj, hem çok yönlü bir pazarlama aracıdır, hem de lojistik işlevinin ayrılmaz bir parçasıdır. Yapılan araştırmalarda, market alışverişlerinin %70’inde, satın alma kararının raflarda verildiğini göstermektedir. Raflarda yer alan ambalajlar da ürün fiyatı kadar satın alma kararında etkilidir. İyi tasarlanmış bir ambalajın kendi reklamını yaptığını ve sessizce ürünü sattığını düşünürsek, önemini daha iyi anlayabiliriz.
Dosyalarınız eksiksiz olarak baskıya hazır şekilde teslim edilecektir.
Süreç olası ürün çekimleri gibi durumlarda uzayabilmektedir. Ortalama olarak 1-4 iş günü diyebiliriz. Tabi bu örnek olarak verilmiştir. Sipariş tesliminin net tarihi size iletilen Teklif belgesinde mevcuttur.
Satış öncesi ve sonrası, eksiksiz bir teknik destek anlayışıyla hareket ediyoruz. Eklemeler, düzenlemeler ve daha fazlası için bize her zaman ulaşabilirsiniz.